16-01-2024 13:46

Β Εθνική ανδρών ΕΣΠΕΔΑ: Πάτησε «γκάζι» ο ΓΣ Ηλιούπολης και αποσπάστηκε στο +7, δύσκολη νίκη της Νέας Περάμου κόντρα στον Έσπερο

Συνέχισε το σερί του ο πρωτοπόρος ΓΣ Ηλιούπολης καθώς για την 11η αγωνιστική της Β’ Εθνικής Ανδρών ΕΣΠΕΔΑ, πέρασε εύκολα από τη Δραπετσώνα με 0-3 απέναντι στον γηπεδούχο Κότινο, και αποσπάστηκε στο +7 από τη δεύτερη Αργυρούπολη.

Η ομάδα των νοτίων προαστίων αγωνίστηκε εντός έδρας σε παιχνίδι που δεν μετράει η βαθμολογία, κόντρα στην Κ21 του Μίλωνα από την οποία έχασε άνετα με 0-3.

Μεγάλη μονομαχία τετράδας στη Νέα Πέραμο με τη γηπεδούχο ΑΣΠ να κερδίζει πολύ πιο δύσκολα από το τελικό 3-1 τον Έσπερο Καλλιθέας  Χαρακτηριστικό είναι ότι τα δύο πρώτα σετ ήταν ένα μεγάλο θρίλερ, τα οποία κρίθηκαν στις λεπτομέρειες με 29-27, 26-24. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με 20-25 ενώ στο τέταρτο δεν άντεξαν και ηττήθηκαν με 25-17.

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής

ΑΑΣΚΔ Κότινος- ΓΣ Ηλιούπολης 0-3 (18 - 25 (1), 17 - 25 (2), 15 - 25 (3)

ΑΣΠ Νέας Περάμου Περάμος- ΠΟΚ Έσπερος 3-1 (29 - 27 (1), 26 - 24 (2), 20 - 25 (3), 25 - 17 (4)

ΑΟΝ Αργυρούπολη- ΑΟΝΣ Μίλων Κ21 0-3 (17 - 25 (1), 17 - 25 (2), 18 - 25 (3)